Hotărârea nr. 170/2000

CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI BRAşOV ÎNTRUNIT ÎN şEDINŢÃ DE CONSTITUIRE LA DATA DE 23 IUNIE 2000, AVÂND ÎN VEDERE RAPORTUL COMISIEI DE VALIDARE CU PRIVIRE LA LEGALITATEA ALEGERILOR CONSILIERILOR LOCALI şI PROPUNERILE DE VALIDARE SAU INVALIDARE A MAND

 

 

H O T Ã R Â R E A    NR.   170

din data de 23 iunie 2000

OBIECT: raportul comisie de validare cu privire la legalitatea alegerilor consilierilor locali şi propunerile de validare sau invalidare a mandatelor acestora, precum şi voturile exprimate pentru fiecare consilier

Consiliul Local al Municipiului Braşov, întrunit în şedinţă la data de 23 iunie 2000,

Având în vedere raportul Comisiei de validare cu privire la legalitatea alegerilor consilierilor locali şi propunerile de validare sau invalidare a mandatelor acestora, precum şi voturile exprimate pentru fiecare consilier,

În temeiul art. 17 şi art. 28 din Legea administraţiei publice locale  nr. 69/1991, republicată,

H o t ă r ă ş t e:

     Articol unic Se aprobă raportul prezentat de Comisia de validare cu privire la legalitatea alegerilor consilierilor Consiliului Local al Municipiului Braşov şi în consecinţă, se validează mandatele următorilor consilieri aleşi la 4 iunie 2000:

  1. IONIŢÃ IOAN           - Partidul Democraţiei Sociale din România
  2. CÃPITANU OCTAVIAN     - Partidul Democraţiei Sociale din România
  3. PUIU VLADIMIR         - Partidul Democraţiei Sociale din România
  4. ATOMEI GHEORGHE       - Partidul Democraţiei Sociale din România
  5. SORICI IOAN           - Partidul Democraţiei Sociale din România
  6. NICULESCU PANAIT      - Partidul Democraţiei Sociale din România
  7. DOGAR NICOLAE         - Partidul Democraţiei Sociale din România
  8. BÂSCÃ IOAN            - Partidul Democraţiei Sociale din România
  9. IONESCU LUCIAN        - Partidul Democraţiei Sociale din România
  10. GULEA SORIN           - Partidul Naţional Liberal
  11. HATHAZI LADISLAU      - Partidul Naţional Liberal
  12. GHIŞE MARIA           - Partidul Naţional Liberal
  13. GRIGORESCU SORIN      - Partidul Naţional Liberal
  14. BECHEANU PAUL         - Partidul Naţional Liberal
  15. TECÃU MARIUS          - Partidul Naţional Liberal
  16. NICA MARIUS           - Partidul Naţional Liberal
  17. FLOROI GHEORGHE       - Partidul Naţional Liberal
  18. SCRIPCARU GHEORGHE    - Alianţa pentru România
  19. RADU MIRON            - Alianţa pentru România
  20. FLOREA GHILE FLORIN   - Alianţa pentru România
  21. NADUDVARY GHEORGHE    - Uniunea Democrată Maghiară din România
  22. NEDECZKY LADISLAU     - Uniunea Democrată Maghiară din România
  23. ZAKARIAS CAROL        - Uniunea Democrată Maghiară din România
  24. GONŢEA ION            - Partidul Democrat
  25. ZOTA CORNELIU         - Partidul Democrat
  26. GONŢEA PAUL           - Partidul Democrat
  27. IONEL ADRIAN          - Partidul România Mare
  28. DINU GHEORGHE         - Partidul România Mare
  29. BERLIN COSTEL PETRIŞOR- Partidul România Mare
  30. SALCÃ HORIA           - Convenţia Democrată Română
  31. BÂRSÃŞTEANU TRAIAN    - Convenţia Democrată Română

     

   Preşedinte de şedinţă,

OCTAVIAN   CÃPITANU