Hotărârea nr. 349/2013

Hotărârea nr.349 din 29.11.2013 Hotărâre privind aprobarea alocarii de către Consiliul Local al Municipiului Bacău a unei sume de bani în vederea premierii unor sportivi şi antrenori legitimaţi la cluburi sportive din Municipiul Bacău, pentru rezultate deosebite obţinute la concursurile sportive în anul competiţional 2012-2013.


HOTĂRÂRE privind aprobarea alocării de către Consiliul Local ai Municipiului Bacău a unei sume de bani în vederea premierii unor sportivi și antrenori legitimați ia cluburi sportive din Municipiul Bacău» pentru rezultate deosebite obținute la concursurile sportive în anul competițional 2012-2013

CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI BACAU, ÎNTRUNIT ÎN ȘEDINȚĂ ORDINARĂ LA DATA DE 29.11.2013;

Având în vedere:

-Referatul nr.8796/21.11.2013 al Direcției Sport, Cultura, Sanatate din cadrul Primăriei Municipiului Bacau;

-Expunerea de motive nr.8835/25.11.2013 a Primarului Municipiului Bacău;

-Raportul nr.8836/25.11.2013 al compartimentelor de specialitate;

-Rapoartele comisiilor de specialitate din cadrul Consiliului local al Municipiului Bacău, întocmite în vederea avizării proiectului de hotărâre: nr. 628/28.11.2013 al Comisiei de specialitate nr.l, nr. 629/28.11.2013 al Comisiei de specialitate nr.4 și nr. 630/28.11.2013 al Comisiei de specialitate nr. 5, favorabile;

-Prevederile Legii nr.5/2013 privind bugetul de stat pe anul 2013;

-Prevederile Legii nr.273/2006 privind finanțele publice locale;

-Prevederile art.47 și art.117 lit. ,X’ din Legea nr.215/2001 a administrației publice locale, republicată și actualizată;

-Prevederile HCL nr.147/17.04.2008 prin care s-a aprobat sistemul de premiere pentru rezultatele deosebite ale sportivilor legitimați la cluburile sportive din municipiul Bacău, la concursurile și competițiile sportive naționale, europene, mondiale și olimpice, modificată și completată prin HCL 232/15.05.2008 si HCL nr.204/30.06.2011;

In baza dispozițiilor art.36(2) lit. „d”, art.36(6) lit. „a” punctul 6 și art.45(2) Iit.”a” și (5) din Legea nr.215/2001 a administrației publice locale, republicată și actualizată,

HOTĂRĂȘTE:

Art.l.-(1)- Se aprobă alocarea de către Consiliul Local al Municipiului Bacău, a sumei de 192.718 lei, în vederea premierii unor sportivi și antrenori legitimați la cluburi sportive din Municipiul Bacău, pentru rezultate deosebite obținute la concursurile sportive în anul competițional 2012-2013, precum si a decontării cheltuielilor privind organizarea festivității de premiere.

(2) - Tabelul nominal cu cei premiați este prevăzut în Anexa parte integrantă din prezenta hotărâre.

Art.2. - Hotărârea va fi comunicată Direcției Economice, Direcției Sport Cultura Sanatate si Serviciului Cabinet Primar.



NR. 349 DIN 29.11.2013

N.O.P., C.FU R.TJEtl/Ds.l-A-2

ROMÂNIA

ANEXA

IaHCL nr. 349 din 29.11.2013


JUDEȚUL BACĂU

CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI BACĂU

Sportivii și antrenorii propuși pentru premiere la "Gala Sportului Băcăuan"

Nr. crt.

Club

Sportiv

Performanța obținută

Suma propusă (Euro)

Antrenor

Suma propusă (Euro)

1

Club Sportiv "Știința"

Soare Nicolae Alexandru

Locul II - Campionatul European de Atletism -Tineret

1000

Alexe Cristina

500

2

Zaizan loan

Locul II - Campionatul European pe Echipe de Atletism - Seniori

800

3

Comeschi Alexandru

Locul 1 - Campionatul Național de Maraton -Tineret

300

4

Bisca Claudiu

Locul 1 - Campionatul Național de Semimaraton pe Echipe - Seniori

400

5

Mandiuc Iustin

Locul 1 - Campionatul Național de Maraton pe Echipe - Tineret

300

6

Onofrei Andrei

Locul 1 - Campionatul Național de Maraton pe Echipe - Tineret

300

7

Frumuz Andrei

Locul 1 - Campionatul Național de Cros - Tineret

300

8

Cojocaru Daniel

Locul 1 - Campionatul Național de Badminton pe Echipe - Seniori

300

Milon Bogdan

300

9

Ciobotaru Robert

300

10

lonascu Cătălin

300

11

Droanca Matei

300

12

Milon Alexandra

300

13

Marin Adelina

300

14

Ciosu Elena

Locul I • Campionatul Mondial Karate - Tineret

275

Loghin Adrian

150

15

Panfil Madalina

Locul II - Campionatul Mondial Karate - Tineret

250

Moraru Florin

150

16

Chiper Rodica

Locul III - Campionatul Mondial Karate - Seniori

200

17

Ciuperca Alexandra

Locul III - Campionatul Mondial Karate - Seniori

175

18

Popescu Cristian

Locul II - Campionatul Mondial Karate - Juniori

150

19

Anitei Rares

Locul 1 - Campionatul European Karate - Juniori

175

20

Mazere Ady Romeo

Locul III - Campionatul Mondial Karate - Tineret

100

21

Ursu Paul

Locul 1 - Campionatul European Karate - Tineret

200

22

Gherman Mihai

Locul III - Campionatul European Karate - Tineret

175

23

Palma Alexandru

Locul 1 - Campionatul Mondial Karate - Tineret

275

24

Hoborici Alexandru

Locui II - Campionatul Mondial Karate - tineret

250

25

Amariei Razvan

Locul II - Campionatul European Karate - Tineret

150

26

Chiper Mario

Locul III - Campionatul Mondial Karate - Seniori

200

27

Nica Dor Alexandru

Locul II - Campionatul Mondial Karate - Seniori

275

28

Giurgea Robert

Locul II - Campionatul Mondial Karate - Seniori

275

29

lonascu Edeea

150

Matei Iulian Gheorghe

150

30

Ranzescu Alexandra

Locul I - Campionatul Național de înot - Juniori

150

Negru Adrian

150

31

Tepes Ana-Maria

150

32

Chilianu Margareta

Î50

33

Cozma Cătălin Constanți

Locul I - Campionatul Național de Sărituri in apa -Seniori

350

Gavriliu Adrian

175

34

Aiacoboae Mare

350

Neagu Mihaela

175

35

Ardeleanu Cornel

350

Sufariu Anisoara

175

36

Cozma Cătălin Constanți

Locul I - Campionatul Național de Sărituri in apa -

2.Q0

Gavriliu Adrian

0

37

Rontu Alin

Juniori

200

38

Curcudel Alexandru

Locul I - Campionatul Național de Kick-Boxing -

100

Muntenasu Gabriel

100

39

Branza lonut

Locul 1 - Campionatul Național de Kick-Boxing -

ÎOO

Muntenasu Gabriel

0

40

Rusu Florin

________Low-Kick

iod

Mardare Doru

100

41

Jitaru Lucian

Locul 1 - Campionatul Național de Kick-Boxing -

ido

Muntenasu Gabriel

0

42

Munteanu Boqdan

Liaht-Contact

100

43

Anitei Georgiana

Locul 1 - Campionatul Național de Atletism - Probe Combinate        __________

300

Nemteanu Cristi

150

44

Perie Bianca

Locul 1 - Campionatul Național de Atletism -Aruncări lunai

300

Cucos Lucica

150

45

Solomon Alexandru

200

Matache Cătălin

100

46

Pal Claudiu

Locul 1 la Campionatul Național de Lupte Greco-Romane - Juniori

200

Matache Cătălin

100

47

Bitere Razvan

200

Tasca Sorin

100

48

Sarban Ion

100

49

Sport Club Municipal

Matache Eduard

200

Matache Cătălin

0

50

Zaharioaia Petrea

Locul 1 la Campionatul Național de Modelism -

__________________Automodele Viteza _____________

200

51

Chescu Marius

Locul 1 la Campionatul Național de Modelism -

200

Zaharioaia Petrea

100

52

Chescu Andreea

Navomodele Machete

200

53

Cioaca Mike

Locul 1 la Campionatul Național de Box - Seniori

300

Gheorghita Ion

150

54

Orlando Chirvase

300

Auras Relu

0

55

Marc Adrian

300

Cara Neculai

0

56

Ciobanu Nicusor

200

Gheorghita Ion

0

57

Ivanov Iulian

Locul 1 la Campionatul Național de Box - Tineret

200

Ouatu Marinica

0

58

Turcanu Aurelian

200

Cara Neculai

0

59

Croitoru Mircea

Locul 1 - Campionatul Național de Judo - U 18

300

60

Croitoru Mircea

Locul I - Campionatul Național de Judo - U 21

0

Chelariu Aurel

150

61

Croitoru Mircea

Locul I - Campionatul European de Judo - U 18

0

62

Micu Veronica

Locul II - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

150

Purei Patru

100

63

Micu Veronica

Locul III - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

0

Botez Doru

100

64

Stanciu Mihaela

Locul I - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

175

65

Stanciu Mihaela

Locul II - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

0

66

Stanciu Mihaela

Locul III - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

0

67

Achite Adrian

Locul I - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

200

68

Achite Adrian

Locul II - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

0

69

Achite Adrian

Locul III - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

0

70

Stoica lonut

Locui II - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

150

71

Stoica lonut

Locul III - Campionatul European Arte Marțiale -Karate Skdun

0

72

Botez Alexandru

Locul III - Câmp. Mondial de lupte - juniori

350

73

Sport Club Municipal

Cojocaru Alin

Locul III - Câmp. European de modelism

200

74

Rata Alin

Locul III - Campionatul European de modelism

200

75

Panaite Dumitru

Locul I - Campionatul Național de modelism

100

76

Feniuc lonut

Locul I- Campionatul Național de atletism

400

77

Burcă Anca

Locul I- Campionatul Național de atletism

400

Balaban Aura

200

78

Meleciu Madalina

175

79

Andrei Ioana

175

80

Motoca Anamaria

Locul I - Campionatul National de Powerlifting -Seniori

175

Zodian Daniel

81

Bulai Emilia

175

100

82

Mișca Laura

175

83

Marcoci Bianca

175

84

Teodoru Teodora

Locul I - Campionatul Național de Gimnastica -Juniori

300

Agop Corneliu

150

85

Scurtu Lavinia

Locul I - Campionatul Național de Atletism în Sală - Juniori

0

Gorgan Carmina

200

86

Scurtu Lavinia

Locul I - Campionatul Național de Atletism în Sală - Seniori

400

87

Vorovenci Cristian

Locul I - Campionatul Național de Atletism în Sală -Seniori

400

88

Scurtu Lavinia

Locul I - Campionatul Național de Atletism -Juniori-Tineret

0

89

Scurtu Lavinia

Locul I - Campionatul Național de Atletism -Seniori

0

90

Craescu Alexandru

Locul I - Campionatul Național de Atletism -Aruncări lunai

400

Melinte Mihaela

200

91

Trandafir Norbert

Locul I - Campionatul Național de înot Pitești -50m liber

600

92

Trandafir Norbert

Locul I - Campionatul Național de înot Pitești -100m liber

0

93

Trandafir Norbert

Locui I - Campionatul Național de înot Pitești -200m liber

0

94

Trandafir Norbert

Locul I - Campionatul Național de înot București -50m liber

0

Galeru Ovidiu

300

95

Trandafir Norbert

Locul I - Campionatul Național de înot București -100m liber

0

96

Club Sportiv Municipal Bacău 2010

Trandafir Norbert

Locul I - Campionatul Național de înot București -150m liber

0

97

Trandafir Norbert

Locui I - Campionatul Național de înot București -

200m liber

0

98

Dospin Stefania

Locul I - Campionatul Național de înot București -100m fluture

500

99

Dospin Stefania

Locui 1 - Campionatul Național de înot Pitești -50m liber - Juniori

0

100

Dospin Stefania

Locul 1 - Campionatul Național de înot Pitești -100m liber - Juniori

0

Salgau Silviu

250

101

Dospin Stefania

Locul I - Campionatul Național de Înot Pitești -50m spate - Juniori

0

102

Dospin Stefania

Locul I - Campionatul Național de înot Pitești -100m spate - Juniori

0

103

Dospin Stefania

Locul I - Campionatul Național de înot Pitești -100m fluture - Juniori

0

104

Paraschiveanu Cătălin

400

Cara Neculai

200

105

Cuciureanu Alexandru

Locul I - Campionatul Național de Box

400

Ouatul Marin

200

106

NistorMihai

500

Relu Auras

250

107

Nistor Mihai

Locul I - Campionatul Mondial de Box pe Echipe

0

Relu Auras

0

108

Vlad Maria

Locul I - Campionatul Național de Tir cu Arcul Indoor Bacau - Juniori I

300

109

Mihalache Adina

300

110

Litcanu llinca

300

111

Vlad Maria

Locul I - Campionatul Național de Tir cu Arcul Outdoor lași- Juniori II

0

Ivu Vlad Geanina

150

112

Mihalache Adina

Locul I - Campionatul Național de Tir cu Arcul Outdoor lași - Juniori III

0

113

Gradinaciuc Paul

Locul I - Campionatul Național de Haltere - Juniori

400

George Calin

200

114

Rusu Vlad

Locul I - Campionatul Național de Handbal -

250

Armanu Gabriel

500

115

Taras Mihail

Juniori

250

Garlescu Ionel

400

116

Rusu Alexandru

250

Ahtemenciuc Alexei

300

117

Doboș Mihai

250

Marasteanu Claudiu

300

118

Club Sportiv Municipal

Atanasoaie Cătălin

250

119

Bacău 2010

Broasca lonut

250

120

Suciu Laurentiu

250

121

Hantaru Dragos

250

122

lonescu Alexandru

Locul I - Campionatul Național de Handbal -

” 250

123

Poleac Radu

Juniori

250

124

Chiriac Vlad

250

125

Oancea Maxim

250

126

Cernat Ștefan

250

127

Dodita Alexandru

250

128

Gaman Claudiu

250

129

Irimia Adelin

250

130

Tudose Constantin

Locul I - Campionatul Național de înot - Bazin

_____________ Descoperit - Seniori

400

Galeru Ovidiu

0

131

Tudose Constantin

Locul I - Campionatul Național de înot - Bazin AcoDerit - Seniori

0

132

Vlad Marius

Locul I - Campionatul Național de Tir cu Arcul -

_____________________ Seniori..

300

133

Vlad Marius

Locul I - Campionatul Național de Tir cu Arcul

_ _   _____ .Quldopr-.Seniori..      ____

0

Ivu Vlad Geanina

134

Todirica Gheorghe

Locul I - Campionatul Național Field Open de Tir cu Arcul

300

0

135

Asociația Club Sportiv Arena 2011

Vlad Marius

Locul l - Campionatul Național Field Open de Tir cu Arcul

0

136

llie lonut

Locul I - Campionatul Național de Haltere -Tineret

250

137

llie lonut

Locui I - Campionatul Național de Haltere -Aruncat

0

138

llie lonut

Locul I - Campionatul Național de Haltere - Smuls

0

Calin George

150

139

llie lonut

Locul I - Campionatul Național de Haltere - Total

0

140

llie lonut

Locul I - Campionatul Național de Haltere - Juniori - Aruncat

0

141

llie lonut

Locul I - Campionatul Național de Haltere - Juniori - Smuls

0

142

llie lonut

Locul I - Campionatul Național de Haltere - Juniori - Total

0

143

Bandac Madalina

Locul I - Campionatul Național de Atletism

200

Melinte Mihaela

0

144

Kati Vlad

200

Butucaru loan

100

145

Asociația Club Sportiv

Mihai George

Locui I - Campionatul Național de Lupte

200

Mocanu George

100

146

Mihai Denis

200

147

Arena 2011

Merlusca lonut Alessio

Locul I - Campionatul Național de Karate Skif

100

148

Cocrea Mihail

Locul I - Campionatul Național de Karate Skif

100

Adochitei LSiana

50

149

Canelea Sorina

Locul I - Campionatul Național de Karate Skif

100

150

Catea Marius

Locul I - Campionatul Național de Karate Skif

100

Perju Manuel

50

Hermeziu Vasile

50

151

Cojocaru Andra

Locul I - Campionatul Național de Atletism -

150

152

Melnicescu Andrei

Juniori II

150

Bogdan Constantin

75

153

Clubul Sportiv Școlar

Anitei Georgiana

Locul I - Campionatul Național de Atletism în Sala

150

Nemteanu Cristinel

0

154

Tocila Anca

- Juniori III

150

Neculai

155

Kati Vlad

Locul I - Campionatul Național de Lupte - Juniori II

0

Harasemiuc Daniel

75

156

Ojog Nicu

150

Butucaru Ion

0

157

Silviu Cadar

Locul I - Campionatul Național de Tir cu Arcul -______         Arc T raditional - Juniori____________

100

158

Club Sportiv SAGA

Geanina Iustina Ivu

Locul I - Campionatul Național de Tir cu Arcul -

___________ 3D - Seniori

150

Marius Mihai Vlad

75

159

Silviu Cadar

Locul I - Campionatul Național de Tir cu Arcul -            3D - Seniori

150

160

Teodor Vlad

Locul I - Campionatul Național de Tir cu Arcul -

100

161

Margas Andreea

Locul II - Campionatul Mondial de Karate Skdun -      Echioe iuniori mixt

200

162

Margas Andreea

Locul III - Campionatul Mondial de Karate Skdun -

Echioe iuniori

0

163

Margas Andreea

Locul I - Campionatul European de Karate Skdun ______ ..            Echioe iuniori______________

0

164

Club Sportiv "Dan

Margas Andreea

Locul II - Campionatul European de Karate Skdun

..    - Echioe.iuniori mixt

0

Caseru lonut

100

165

Botezatu"

Margas Andreea

Locul I - Campionatul Național Karate Skdun -                Tineret

0

166

Margas Andreea

Locul I - Campionatul Național Karate Wado Kai - Tineret

0

167

Caseru lonut

Locul II - Campionatul Mondial de Karate Skdun -

________..... Echioe seniori

200

168

Caseru lonut

Locul III - Campionatul Mondial de Karate Skdun -

0

169

Caseru lonut

Locul III - Campionatul European de Karate

_______            Skdun - Seniori

0

170

Club Sportiv "Dan

Caseru lonut

Locul III - Campionatul European de Karate ........Skdun - EchiDgseniO-Tj.....

0

Ursu Lucian

100

171

Botezatu"

Caseru lonut

Locul I - Campionatul Național Karate Skdun -Seniori

0

172

Caseru lonut

Locul I - Campionatul Național Karate Wado Kai -

Seniori

0

173

Ardeleanu Madalina

Locul I - Campionatul Național de Powerlifting -________ Juniori_______

150

174

Andrei Andreea

Locul I - Campionatul Național de Powerlifting -_______________ Tineret.....               .....

150

Zodian Daniel

0

175

Diaconescu Paula

Locul I - Campionatul Național de Powerlifting -Seniori

200

176

Bronx Powerlifting Club

Lungu Maria

Locul I - Campionatul Național de Judo - Juniori

150

Zodîan Daniel

0

177

Lungu Andra

Locul II - Campionatul European de Judo - U15

200

Barzu Manuela

100

178

Cechea Octavian

Locul III - Campionatul European de Judo - U 15

150

179

Nechifor Cosmin

Locul III - Campionatul European de Judo - U 15

150

32500                         8350

TOTAL

40850

Club Sportiv "Știința" Bacău

9425

4,44

41847

Sport Club Municipal Bacău

12800

4,44

56832

Club Sportiv Municipal Bacău 2010

12350

4,44

54834

Asociația Club Sportiv Arena 2011

2950

4,44

13098

Clubul Sportiv Școlar Bacău

900

4,44

3996

Club Sportiv SAGA Bacău

575

4,44

2553

Club Sportiv "Dan Botezatu" Bacău

600

4,44

2664

Bronx Powerlifting Club

1250

4,44

5550

TOTAL

40850

4,44

181374

TOTAL 181.374 lei


COSMA ELENA TIMOFTE BÎRZU ILIE


întocmit, Nastrjj^^al